O nás

Fotografický spolek Člověk a Víra se začal rodit v roce 2011. Jeho prvním cílem bylo rozvíjet křesťanskou fotografii jako do té doby opomíjený žánr a přispívat ke kultivaci chování fotografů během církevních obřadů. spolek zahajoval v Praze se třemi fotografy, rychle se však rozvíjel, a tak v současné době působí už více než 200 členů nynějšího spolku Člověk a Víra (ve věku od 13 do 84 let) po celé ČR a na Slovensku, v Polsku a v Egyptě.

Za 13 let existence se podařilo shromáždit zatím bezmála 25 tisíc snímkových souborů z nejrůznějších duchovních a náboženských akcí v desítkách zemí světa, převážně však v ČR, což představuje přes 800 tisíc fotografií pro více než 420 tis. sledujících ze všech kontinentů.

Zajišťujeme osobní rozvoj prostřednictvím mentoringu, setkávání, sdílení i společné duchovní obnovy. Pořádané výstavy ročně navštíví téměř milion návštěvníků.

Díky preciznímu přístupu k práci, znalosti liturgie a fotografickým výsledkům jsme si dokázali vybudovat pevné místo v církevních strukturách. Těšíme se podpoře České biskupské konference, jsme fotografy katedrály sv. Víta v Praze a dalších předních chrámů v Čechách i na Moravě, spolupracujeme s jednotlivými biskupy v jejich diecézích, jsme partnery řady řeholních společenství, náboženských organizací i farností. Dokumentujeme všechny důležité události v církevním prostředí v ČR s občasným přesahem do dalších zemí. Zakladatel spolku Roman Albrecht je osobním fotografem kardinála Dominika Duky. Naše fotografie jsou pravidelně publikovány v církevních i jiných periodikách, v knihách a na sociálních sítích. Provozujeme největší českou databanku fotografií z církevního prostředí. Pořádáme každoroční výstavy nejlepších prací, které se poprvé otevírají vždy v Adventu na Pražském hradě a během roku pak putují po dalších diecézích.